W jakich samochodach można zastosować Launch Control?

Launch Control to specjalna procedura, która usprawnia efektywne ruszanie z miejsca. System Launch Control działa na podstawie zaawansowanej technologii, która jest ukierunkowana na poprawę przyspieszenia pojazdu ze startu. Warto pamiętać o tym, że procedura startu nie jest możliwa we wszystkich autach. Sprawdź sam, na czym polega Launch Control i w jakich samochodach można to wykonać.

Na czym polega działanie Launch Control?

Launch Control to specjalny system elektroniczny, który umożliwia szybkie i efektywne ruszanie z miejsca. Działa on poprzez kontrolowanie prędkości obrotowej silnika, mocy i momentu obrotowego. W samochodach z manualną skrzynią biegów start odbywa się poprzez osiągnięcie odpowiednich obrotów i umiejętne puszczenie sprzęgła. Z kolei w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów Launch  Control załącza się w momencie puszczeniu hamulca i wciśnięciu gazu. Procedura startu jest kontrolowana przez komputer sterujący pracą jednostki napędowej. Warto dodać, że moment obrotowy pozwala na rozpędzenie auta od zera w jak najszybszym tempie.

Kiedy warto wykonać w aucie procedurę startu Launch Control?

Procedura startu Launch Control nie może zostać wykonana w każdym aucie. System ten jest najczęściej stosowany w samochodach z automatyczną skrzynią biegów. Niekiedy możliwe jest też wykonanie Launch Control w niektórych modelach aut z manualną skrzynią biegów. W każdym przypadku warto skontaktować się z profesjonalną firmą tuningową, taką jak na przykład Performance Lab. Wówczas specjaliści potwierdzą możliwość wykonania procedury startu. Warto też wspomnieć o tym, że Launch Control często doskonale sprawdza się w samochodach sportowych, które chcą uzyskać jak najlepsze osiągi w momencie ruszania.