Chiptuning

Chiptuning to inaczej tuning elektroniczny sterownika silnikowego. Polega na modyfikacji oprogramowania sterownika silnika, która ma na celu poprawę jego parametrów – zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego. Chipowanie silnika pozwala w pełni wykorzystać potencjał samochodu. Auto staje się bardziej dynamiczne, bezpieczniejsze, a przy tym spala mniej paliwa. Chiptuning to proces dość skomplikowany i zanim samochód zostanie podpięty do komputera, powinien zostać sprawdzony przez profesjonalistów. Zajmujemy się chipowaniem silników w Rzeszowie i okolicach.

Podnoszenie mocy i momentu obrotowego silnika

Poprawa wydajności pojazdu wiąże się jedynie ze zwiększeniem mocy silnika i momentu obrotowego za pomocą specjalnego oprogramowania, bez ingerencji mechanicznej. Dzięki chipowaniu silnika jazda stanie się przyjemniejsza i płynniejsza. Naszą specjalnością jest głównie optymalizacja i podnoszenie mocy silników. Polecamy także usługę usuwania DPF. Przed skorzystaniem z tego rodzaju usług, należy zadbać o to, aby pojazd był w dobrym stanie technicznym – szczególnie napęd i wszystkie układy z nim związane.

Zalety chiptuningu

Dobrze wykonany chiptuning:

  • nie wpływa na żywotność silnika,
  • pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa,
  • zwiększa możliwości auta podczas jazdy,
  • podnosi komfort jazdy kierowcy i pasażerów,
  • przyspiesza reakcję silnika na naciśnięcie pedał gazu,
  • jest odwracalny.

Chip tuning – Chipowanie silnika w Rzeszowie

Za pracą silnika odpowiada sterownik ECU (Engine Control Unit). Jest to urządzenie, które decyduje o podaży paliwa i kącie wtrysku w zależności od warunków obciążenia jednostki napędowej. Parametry pracy danego motoru są zapisane w pamięci ECU w postaci tabel, które można modyfikować w taki sposób, aby poprawić parametry silnika – podnieść moc i maksymalny moment obrotowy. Zmiany w oprogramowaniu to jednak zadanie dla fachowców. Jeśli masz pytania dotyczące usług chiptuningu na Podkarpaciu, skontaktuj się z firmą Performance Lab. Chętnie przedstawimy szczegóły naszej oferty.