Usuwanie filtra DPF – DPF Off

DPF OFF

DPF to filtr cząstek stałych, który znajduje się w większości nowoczesnych samochodów z silnikiem diesla. Filtr oczyszcza emitowane przez pojazd spaliny i usuwa z nich sadzę. Po pewnym czasie użytkowania samochodu z DPF wielu kierowców decyduje się na jego usunięcie ze względu na spadek mocy silnika, który spowodowany jest zapychaniem się filtra. Usunięcie filtra cząstek stałych bez profesjonalnego wyprogramowania go ze sterownika silnika będzie wiązać się z komplikacjami, mogącymi spowodować w najgorszym przypadku uszkodzenie silnika. Zajmujemy się usuwaniem błędów oprogramowania związanych z usunięciem filtra DPF. W wyniku tej usługi znikną wszystkie komunikaty związane z nieprawidłowym działaniem układu.

Dlaczego warto usunąć filtr DPF?

Po usunięciu filtra DPF pojazd jest gotowy do jazdy i sprawuje się znacznie lepiej niż wcześniej. Wzrasta moc i spada zużycie paliwa. Ponadto samochód jest bezpieczny dla środowiska i spełnia normy emisji spalin. Bardzo widoczna jest także poprawa dynamiki jazdy. Usuwanie DPF, mimo iż może wydawać się łatwe, to jednak wykonane przez amatora może uszkodzić nie tylko sam filtr, ale także negatywnie wpłynąć na całą elektronikę pojazdu. Warto więc powierzyć tę usługę profesjonalistom, takim jak firma Performance Lab z miejscowości Kopcie koło Rzeszowa. Oferujemy kompletne i sprawdzone rozwiązania usuwania filtrów cząstek stałych. Metoda rozwiązywania problemów z DPF poprzez jego wyłączenie jest uważana przez klientów za skuteczny sposób na pozbycie się kłopotów związanych z filtrem cząstek stałych.

Jak wygląda usuwanie filtra DPF w Rzeszowie?

Pierwszy etap to przeprowadzenie diagnostyki komputerowej, aby mieć pewność, że dany filtr DPF podlega usunięciu. Następnie filtr zostaje wymontowany z układu wydechowego. Kolejnym etapem jest wgranie zmodyfikowanego oprogramowania do sterownika komputera, co pozwoli na poprawną pracę silnika i układu wydechowego. Ostatnim krokiem jest przeprowadzanie kolejnej diagnostyki komputerowej w celu sprawdzenia poprawności całego procesu. Auto po takim zabiegu jest gotowe do jazdy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usuwania filtra DPF w Rzeszowie, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły naszej oferty. Specjalizujemy się także w usuwaniu AdBlue.