Usuwanie EGR – EGR Off

EGR to układ recyklingu spalin, którego zadaniem jest wyprowadzenie części spalin do układu dolotowego, w celu dopalenia węglowodorów i zmniejszenia tlenków azotu. Przekłada się to jednak na zawór EGR, który w końcowym stanie jest zapchany i uszkodzony. EGR został wprowadzony w latach 90. i miał ograniczać emisję spalin, jednak dziś jest głównie źródłem problemów technicznych wielu kierowców. Zajmujemy się optymalizacją oprogramowania sterownia silnika po usunięciu EGR.

Co daje usunięcie EGR?

Usługa usunięcia EGR wykonywana jest po to, by spaliny nie trafiały do kolektora dolotowego, co powoduje przywrócenie parametrów mocy pojazdu do stanu sprzed uszkodzenia EGR. Samo usunięcie EGR nie jest zadaniem szczególnie trudnym. Aby jednak pojazd działał poprawnie, należy wgrać nowy program do komputera sterującego, a to powinno być wykonane przez profesjonalistów. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.

Kiedy należy rozważyć usunięcie ERG?

Typowe objawy silnikowe, które powinny wzbudzić niepokój kierowcy to: komunikaty pojawiające się na tablicy wskaźników, zmniejszenie mocy silnika i problem z ruszaniem. Usuwanie EGR jest rozwiązaniem ostatecznym i wymaga specjalistycznej wiedzy. Tego rodzaju usługa powinna być wykonywana jedynie w profesjonalnych serwisach samochodowych. Jeśli masz pytania dotyczące usługi usuwania EGR w Rzeszowie, skontaktuj się z nami. Gwarantujemy, że Twój samochód odzyska dawną moc i zwiększą się jego osiągi.