Procedura startu – Launch Control

Procedura startu to system wspomagający ruszenie pojazdu spod świateł. Launch Control działa w oparciu o zaawansowaną elektronikę, która jest ukierunkowana na poprawę przyśpieszenia ze startu. Opcja ta nie jest jednak możliwa we wszystkich autach. Launch Control jest stosowany głównie w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Niekiedy można go zastosować również w niektórych modelach pojazdów z manualną skrzynią biegów. W celu potwierdzenia możliwości wykonania takiej opcji w swoim samochodzie prosimy o kontakt poprzez formularz zamieszczony na stronie.

Jak działa Launch Control?

Launch Control jest systemem, dzięki któremu możesz szybko wystartować bez ryzyka uszkodzenia samochodu. Działanie systemu uzależnione jest od marki pojazdu oraz rodzaju skrzyni biegów. W manualu szybki start odbywa się poprzez osiągnięcie odpowiednich obrotów i umiejętne puszczenie sprzęgła. W automatach należy puścić hamulec i dopiero wtedy wcisnąć gaz. Launch Control jest kontrolowany przez komputer sterujący pracą silnika. Moment obrotowy pozwala na rozpędzenie pojazdu od zera w jak najszybszym tempie (na tyle ile pozwala moc silnika).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Launch Control, skontaktuj się z nami poprzez formularz zamieszczony na stronie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty.