Remapowanie skrzyni biegów

Przeprowadzamy remap automatycznych skrzyni biegów. Usługa ta polega na dostosowaniu parametrów skrzyni i modyfikacji sterownika nowoczesnych skrzyni biegów (tzw. TCU). Pozwala w pełni dostosować pracę skrzyni biegów do upodobań klienta. Dla automatycznych skrzyni biegów 6HP, 8HP oraz 7-stopniowych skrzyń DCT występujących w BMW serii jesteśmy dystrybutorem oprogramowania XHP. Oferuje ono 3 rodzaje stage’y do skrzyni.

Optymalizacja pracy skrzyni biegów

W zależności od modelu skrzyni oraz potrzeb klienta zmienić możemy m.in. takie parametry jak: obroty i obciążenie przełączania biegów, progresję biegów oraz czas zmiany biegów. W niektórych przypadkach wykonanie chiptuningu silnika pojazdu wiąże się z koniecznością wykonania również chiptuningu skrzyni biegów, co gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie całego zespołu napędowego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszej firmy.

Chiptuning skrzyni biegów

Podczas chiptuningu silnika zalecane jest, aby zoptymalizować również pracę skrzyni DSG dla uzyskania jak najlepszych efektów. Dostępność modyfikacji ustawień skrzyni biegów zależna jest od wersji i specyfikacji skrzyni.
Chiptuning skrzyni biegów składa się z kilku etapów:

  • pomiaru parametrów,
  • odczytu oprogramowania ze sterownika,
  • wgranie indywidualnej modyfikacji,
  • przeprowadzenie jazdy testowej i wprowadzenie ewentualnych poprawek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat modyfikacji oprogramowania automatycznych skrzyń biegów, zachęcamy do kontaktu z firmą Performance Lab.

stage-1