Na czym polega usunięcie zaworu EGR i co to daje?

Zawór EGR ma odpowiadać za obniżenie emisji szkodliwych substancji zawartych w spalinach. Sprawia jednak sporo problemów i gdy dodatkowo jest uszkodzony, odpowiada za obniżenie mocy jednostki napędowej. Na czym polega więc usunięcie tego zaworu i na jakie główne korzyści można w związku z tym liczyć?

Kłopoty z zaworem EGR

EGR to często większy problem, aniżeli korzyść. Ma to miejsce przede wszystkim wtedy, gdy dochodzi do jego zapchania się. Odpowiada za to gromadzący się we wnętrzu nagar, który przez wyższą temperaturę ulega stwardnieniu i przekształca się w skorupę. Jeśli problem ten się powtarza, niezbędna może być taka usługa jak usunięcie EGR z samochodu, czym zajmujemy się również w ramach realizowanej przez nas działalności.

Na czym polega usunięcie zaworu EGR?

Metoda ta polega po prostu na usunięciu EGR i zastąpieniu go specjalnym bypassem. Jest to w praktyce element podobny pod względem konstrukcji, ale niepozwalający na to, aby spaliny przepływały do układu dolotowego. Sam bypass jednak nie jest wystarczający. Dodatkowo konieczne jest wgranie nowego programu do komputera pojazdu, czym powinni zajmować się tylko specjaliści. Jeśli program ten będzie odpowiedni, wcale nie musi się to wiązać ze zwiększeniem emisji szkodliwych spalin.

Co zyskuje się poprzez usunięcie zaworu EGR?

Wykonanie takiej procedury ma kilka zalet. Przede wszystkim pozwala uniknąć problemów na etapie użytkowania, a także przywrócić parametry mocy auta. Jest to istotne przede wszystkim dla tych kierowców, którzy nie chcą niepotrzebnie tracić osiągów swoich pojazdów. Pozbycie się EGR gwarantuje także oszczędność czasu, nie wymaga bowiem od kierowcy okresowego usuwania z tego elementu stwardniałych osadów. Z pewnością docenią to więc osoby niemające czasu na takie czynności.

Jak doskonale widać, usunięcie zaworu EGR ma szereg korzyści. Ważne jest jednak to, aby taką usługę wykonać w wyspecjalizowanym punkcie usługowym, takim jak nasz. Wykonujemy również wiele innych usług z zakresu tuningu, dzięki nowoczesnemu sprzętowi, którym dysponujemy.