Legalny tuning samochodu – na jakie przeróbki zezwala nam prawo?

Tuning to wszelkie modyfikacje samochodu, które wpływają na jego osiągi lub efekt estetyczny. W ostatnim czasie dużą popularnością wśród właścicieli pojazdów cieszy się tuning silnika. Pozwala ona zwiększyć moc silnika i poprawia komfort jazdy. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy, na czym polega legalny tuning samochodu i jakie przeróbki są zgodne z prawem. Życzymy udanej lektury.

Jak można legalnie wykonać tuning silnika?

Tuning silnika to modyfikacja, która pozwala zwiększyć moc i moment obrotowy silnika, a dodatkowo przyspiesza jego reakcję na naciśnięcie gazu. Ważne jest, aby chiptuning był wykonywany w profesjonalnym serwisie, który dba o to, aby modyfikacje były przeprowadzane z najwyższą starannością i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Tuning silnika za każdym razem jest poprzedzany dokładną diagnostyką i pomiarem na hamowni. Na podstawie indywidualnych parametrów danego pojazdu specjaliści mogą legalnie przeprowadzić modyfikację mocy silnika. Dzięki usłudze chiptuningu możliwe jest też zmniejszenie zużycia paliwa.

Jakie warunki musi spełniać auto po tuningu?

Tuning auta jest dopuszczalny wyłącznie w sytuacji, gdy zostaną spełnione określone warunki. Ważne jest, aby modyfikowany pojazd nie zagrażał bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo nie może on generować szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wartości określone w przepisach. Co więcej, każda zmiana parametrów lub wyglądu auta powinna zostać ujęta w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto auto po tuningu musi też przejść badanie techniczne, na podstawie którego zostanie ono dopuszczone do ruchu.