Jakie są opcje tuningu aut z silnikiem benzynowym?

Tuning jest często wykonywany zarówno przez właścicieli pojazdów z silnikiem diesla, jak i silnikiem benzynowym. Celem tuningu jest optymalizacja pracy silnika, zwiększenie jego mocy i poprawa komfortu jazdy. Tuning może też obejmować układ wydechowy i skrzynię biegów. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy, jakie są możliwości tuningu samochodów z silnikiem benzynowym.

Na czym polega tuning silnika w samochodach benzynowych?

Tuning silnika w samochodzie benzynowym można wykonać poprzez modyfikację oprogramowania sterownika silnika. Warto jednak pamiętać o tym, że auto powinno mieć złącze OBD2 i turbosprężarkę. W takim przypadku można wykonać chip tuning silnika, który ma na celu, poprawę parametrów jednostki napędowej. Chip tuning wiąże się nie tylko ze zwiększenie mocy silnika, ale też poprawą wydajności samochodu i zwiększeniem momentu obrotowego. Kolejną popularną modyfikacją jest procedura startu Launch Control. Jest to system, który wspomaga ruszanie auta spod świateł. Należy jednak mieć na uwadze, że tę modyfikację można wykonać tylko w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów.

Jak wykonać remapowanie skrzyni biegów w aucie z silnikiem benzynowym?

Kolejną modyfikacją, która jest często wykonywana w samochodach z silnikiem benzynowym, jest remapowanie skrzyni biegów. Usługa ta polega na dostosowaniu parametrów skrzyni i modyfikacji sterownika nowoczesnych skrzyni biegów. Pozwala ona w pełni dostosować pracę skrzyni biegów do upodobań klienta. W trakcie modyfikacji można zmienić poszczególne parametry skrzyni biegów, takie jak obroty i obciążenie przełączania biegów, progresję biegów i czas zmiany biegów. Remapowanie skrzyni biegów gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie całego zespołu napędowego.